Wojciech Werochowski

Wojciech Werochowski

Członek Rady Nadzorczej

Manager z 20-letnim doświadczeniem w bankowości, od 5 lat związany z Bankiem Pekao S.A., od 2021 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku Pekao S.A. nadzorującego Pion Bankowości Detalicznej. Wcześniej pełnił rolę dyrektora Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A., gdzie zarządzał produktami kredytowymi klienta indywidualnego oraz był odpowiedzialny za poziom sprzedaży, jakość portfeli oraz za wyniki finansowe produktów i ich rozwój.

  • Przed dołączeniem do Banku Pekao S.A. pracował w PKO Banku Polskim, Banku Citi Handlowy oraz Banku BPH, odpowiadając za rozwój i zarządzanie produktami kredytowymi, w tym kredytami hipotecznymi, oraz funkcję CRM.
  • W latach 2000 - 2008 był związany z General Electric Capital w Polsce, z GE Money Bankiem. Pracował na stanowiskach związanych z zarządzaniem produktami, rozwojem nowych modeli biznesowych, strategicznym zarządzaniem ceną i finansami, programami Lean Six Sigma.
  • Posiada dyplom studiów wyższych oraz dyplom studiów MBA organizowanych przez Uniwersytet Gdański, Copenhagen Business School, Universiteit Antwerpen.
  • Ukończył szkolenia w ramach GE Management Development Institute, w tym Six Sigma Black Belt oraz Advanced Manager Course. Od marca 2021 roku Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Pekao Direct Sp. z o.o

Pan Wojciech Werochowski spełnia wymogi odpowiedniości określone w art. 22aa ustawy Prawo Bankowe. 

Powrót do listy