Szczegóły aktualności

23.06.2020

Portal bankier.pl przeanalizował oferty banków dla klientów zamierzających kupić mieszkanie z rynku wtórnego (1). Najniższą ratę i najniższy całkowity koszt kredytu dla kredytów z 20 i 30-procentowym wkładem własnym proponuje Pekao Bank Hipoteczny. Wg czerwcowego rankingu portalu bankier.pl jest to numer 1 na 11 ofert banków wziętych pod uwagę w rankingu.


Więcej o rankingu

Ranking z dnia 22.06 .2020, Kredyt hipoteczny na mieszkanie. Ranking – czerwiec 2020, Michał Kisiel, bankier.pl

 

Według rankingu portalu money.pl Pekao Bank Hipoteczny proponuje najlepszy kredyt hipoteczny dla kredytów z 20-procentowym wkładem własnym (2), a dodatkowo:


„Decydując się na ofertę Pekao Banku Hipotecznego, nie musisz korzystać z innych – poza kredytem hipotecznym – produktów (tj. z cross-sellu). Pekao Bank Hipoteczny nie ma własnej sieci placówek. Jego oferta jest dostępna u pośredników kredytowych.”


Więcej o rankingu

Ranking z dnia 19.06.2020, Ranking kredytów hipotecznych - czerwiec 2020, Maciej Kazimierski, money.pl

Sprawdź aktualne promocje kredytu hipotecznego

(1) Kredyt na 324 tys. zł, 80% LTV; Kredyt na 283,5 tys. zł, 70% LTV; na 30 lat; dla nieruchomości zlokalizowanej w Gdańsku o wartości 405 tys.; dla profilowych kredytobiorców.
(2) Kredyt na 80% LTV, kwota kredytu: 551 200 zł, waluta: PLN, okres kredytowania: 30 lat, raty równe; dla nieruchomości zlokalizowanej w Warszawie o wartości 689 000 zł; dla profilowych kredytobiorców.


Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla kredytu hipotecznego wynosi 2,75 % i wyliczona została przy następujących założeniach:
a) Całkowita kwota kredytu – 290 tys. zł; kredyt zaciągnięty na okres 25 lat, 300 rat do spłaty, wniesiony wkład własny - 20%, zmienne oprocentowanie kredytu – 2,59 % wyliczone jako suma prognozowanego wskaźnika o charakterze referencyjnym (WIBOR 6M) na dzień zawarcia kredytu hipotecznego obowiązującej w Banku (0,69%) i marży Banku w wysokości (1,90%), równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 1 314,17 zł.
b) Całkowity koszt kredytu – średni łączny odsetkowy koszt kredytu 108 tys. zł wraz z uwzględnieniem następujących kosztów, w tym ponoszonych z tytułu zawarcia umów dodatkowych: podatek PCC od hipoteki - 19 zł, opłata za przyznanie kredytu 1%,
c) Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 398 tys. zł
d) Umowa będzie wymagała zabezpieczenia wierzytelności wynikającej z tej Umowy hipoteką.

WIBOR jest to wyrażony procentowo wskaźnik referencyjny dla depozytów złotowych na polskim rynku międzybankowym, publikowany na stronie internetowej przez administratora tego wskaźnika, którym na dzień zawarcia Umowy jest GWP Benchmark S.A. z siedzibą w Warszawie, ustalany zgodnie z regulaminem stawek referencyjnych WIBID i WIBOR. Bank nie ma wpływu na wartość wskaźnika referencyjnego WIBOR. Wskaźnik referencyjny WIBOR jest możliwy do zweryfikowania u administratora tego wskaźnika oraz poprzez media dedykowane rynkowi usług bankowych poprzez wgląd na stronę internetową https://gpwbenchmark.pl/