Szczegóły aktualności

24.07.2019

Pekao Bank Hipoteczny zwyciężył w lipcowym rankingu kredytów hipotecznych portalu money.pl!


W swoim lipcowym rankingu portal money.pl wziął pod uwagę kredyty z przeznaczeniem na zakup mieszkania o wartości 275 tys. zł z rynku wtórnego (miasta powyżej 100 tys. mieszkańców) przy 2% wkładzie własnym kupujących. (oznacza to, że w banku wnioskują o 220 tys. zł, łącznie zarabiają 5 tys. zł netto i nie mają innych kredytów).


„..Najtaniej 220 tys. zł na zakup mieszkania pożyczy Pekao Bank Hipoteczny.
To dobra oferta dla osób, które szukają standardowej oferty, ale jeszcze lepsza dla tych, którzy chcą refinansować swój obecny kredyt.”


Uznanie zyskała także oferta naszego kredytu refinansowego:


„...Jeśli jednak chcesz przenieść swój kredyt z innego banku, to Pekao Bank Hipoteczny zaproponuje ci 0 proc. prowizji i niższy o ok. 2 tys. zł koszt kredytu.”

Dowiedz się wiecej o rankingu

Ranking z dnia 17.07.2019 roku. Założenia do rankingu: wartości 275 tys. zł z rynku wtórnego (miasta powyżej 100 tys. mieszkańców) przy 2% wkładzie własnym kupujących. (oznacza to, że w banku wnioskują o 220 tys. zł, łącznie zarabiają 5 tys. zł netto i nie mają innych kredytów).

Ważne informacje:

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Służy wyłącznie celom informacyjnym.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla kredytu hipotecznego wynosi 3,80 % i wyliczona została przy następujących założeniach:
a) Całkowita kwota kredytu – 290 tys. zł; kredyt zaciągnięty na okres 25 lat, 300 rat do spłaty, wniesiony wkład własny - 20%, zmienne oprocentowanie kredytu – 3,64 % wyliczone jako suma prognozowanego wskaźnika o charakterze referencyjnym (WIBOR 6M) na dzień zawarcia kredytu hipotecznego obowiązującej w Banku (1,79%) i marży Banku w wysokości (1,85%), równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 1 475,09 zł.
b) Całkowity koszt kredytu – średni łączny odsetkowy koszt kredytu 156 tys. zł wraz z uwzględnieniem następujących kosztów, w tym ponoszonych z tytułu zawarcia umów dodatkowych: podatek PCC od hipoteki - 19 zł, opłata za przyznanie kredytu 1%,
c) Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 446 tys. zł
d) Umowa będzie wymagała zabezpieczenia wierzytelności wynikającej z tej Umowy hipoteką.

Reprezentatywny przykład jest przygotowany na podstawie warunków, na których Bank spodziewa się zawrzeć co najmniej dwie trzecie Umów przy uwzględnieniu w tych umowach średniego okresu kredytowania, całkowitej kwoty kredytu i częstotliwości występowania na rynku Umów.

Reprezentatywny przykład został przygotowany na podstawie danych na dzień 23.01.2019 r.

 

* WIBOR – wyrażony procentowo wskaźnik o charakterze referencyjnym, na dzień zawarcia Umowy będący średnią arytmetyczną stóp procentowych oferowanych przez wybrane główne banki dla lokat w PLN na warszawskim rynku międzybankowym, ustalany każdego dnia roboczego o godz. 11.00, dystrybuowany przez serwis Bloomberg, Reuters lub inny serwis informacyjny, publikowany przez Bank na jego stronie internetowej kolejnego dnia roboczego do godz. 9.30.
Prognoza oparta jest na kształtowaniu się wskaźnika referencyjnego (WIBOR) w okresie od września do listopada 2018 r. przy założeniu, ze wskaźnik referencyjny nie ulegnie drastycznym zmianom.